Wydarzenie artystyczne p.n. „KURPIOWSKIE GRANIE” ma na celu odkrywanie i promowanie lokalnych wykonawców (solistów) oraz zapomnianych utworów kurpiowskiej muzyki ludowej, umożliwienie spotkania muzycznych grup twórczych, integrację, wzajemne poznanie, prezentację pracy i osiągnięć muzyków, popularyzację najciekawszych form aktywności twórczej.
- ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
- ORGANIZATORZY:
- Wójt Gminy Lelis;
- Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, zwane dalej CK-BiS;
- Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Kurpiowskiej „PUSZCZA”w Lelisie.
- TERMIN:
4 październik 2020 roku, początek wydarzenia o godzinie 12:00 – szczegółowy harmonogram występów zostanie opublikowany i przekazany WYKONAWCOM, zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu. - MIEJSCE:
sala widowiskowa CK-BiS, 07-402 Lelis, ul. Szkolna 48; - KOSZT PRZYJAZDU pokrywa UCZESTNIK.
- UCZESTNIK otrzymuje bezpłatny udział w wydarzeniu, profesjonalne nagłośnienie, gorący posiłek, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę/lub wyróżnienie/lub honorarium za udział w Przeglądzie. Wysokość honorarium będzie uzależniona od ilości uczestników Przeglądu.
- ZGŁOSZENIE:
FORMULARZ zgłoszenia należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres ckbis.lelis@onet.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 września 2020 roku do godziny 14:00. Zgłoszenie do Przeglądu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Zgłoszenia złożone po terminie lub w innej formie, niż wskazana przez ORGANIZATORA nie będą brane pod uwagę. - Formularz ZGŁOSZENIA – https://archiwum.ckbislelis.pl/zalacznik-formularz-zgloszenia-kg-2020/
Wszelkie ZAPYTANIA ORGANIZACYJNE prosimy kierować na adres e-mail: m.karczewska@ckbislelis.pl lub pod nr tel.: 29 7611077. - Osoby zgłaszające się do Przeglądu akceptują przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką RODO Organizatora.
- Rezygnację z udziału w Przeglądzie należy niezwłocznie zgłosić Organizatorowi na adres mailowy podany w pkt 6 lub telefonicznie.
- UCZESTNICY Przeglądu, wyrażają zgodę na rejestrację dźwiękową, fotografowanie i filmowanie swoich występów oraz na publikację i rozpowszechnianie utrwalonych w ten sposób materiałów w różnych formach przekazu medialnego: prasa, radio, telewizja, Internet i innych.
- Organizator nie gwarantuje ubezpieczenia UCZESTNIKÓW na czas przejazdów i trwania Przeglądu.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
- problemy w funkcjonowaniu Przeglądu, jeżeli nastąpiły one wskutek zdarzeń, których Organizator, przy zachowaniu należytej staranności nie był w stanie przewidzieć, lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku problemów związanych ze zdarzeniami losowymi o charakterze siły wyższej;
- przerwy w funkcjonowaniu Przeglądu zaistniałe z przyczyn technicznych lub niezależnych od Organizatora;
- udział w Przeglądzie niezgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu i szkody tym spowodowane.
- ORGANIZATORZY:
- REGULAMIN PRZEGLĄDU
- W Przeglądzie biorą udział soliści nazywani w dalszej części niniejszego Regulaminu WYKONAWCĄ.
- Kategorie w podziale na wiek WYKONAWCÓW:
- Harmonia pedałowa 24 basy:
- Debiutanci, występujący po raz pierwszy na przeglądzie bez ograniczeń wiekowych
- od 8 do o 16 lat;
- od 16 do 25 lat;
- od 25 do 60 lat;
- powyżej 60 lat.
- Skrzypce:
- Debiutanci, występujący po raz pierwszy na przeglądzie bez ograniczeń wiekowych
- od 8 do 16 lat;
- od 16 do 25 lat;
- od 25 do 60 lat;
- powyżej 60 lat.
- Harmonijka ustna bez kategorii wiekowych.
- Harmonia pedałowa 24 basy:
- REPERTUAR:
WYKONAWCA wykonuje dwa utwory:- KATEGORIA Harmonia pedałowa 24 basy:
- Debiutanci, występujący po raz pierwszy na przeglądzie bez ograniczeń wiekowych – Wykonawca prezentuje dwa dowolnie wybrane utwory spośród takich tańców kurpiowskich jak: oberek, trampolka, fafur, stara baba, olender, żuraw, okrąglak, powolniak, konik, kaczor.
- od 8 do 16 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo fafura oraz jeden utwór wylosowany.
- od 16 do 25 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo oberka oraz jeden utwór wylosowany.
- od 25 do 60 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo olendra oraz jeden utwór wylosowany.
- powyżej 60 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo żurawia oraz jeden utwór wylosowany.
- KATEGORIA Skrzypce:
- Debiutanci, występujący po raz pierwszy na przeglądzie bez ograniczeń wiekowych – Wykonawca prezentuje dwa dowolnie wybrane utwory spośród takich tańców kurpiowskich jak: oberek, trampolka, fafur, stara baba, olender, żuraw, okrąglak, powolniak, konik, kaczor.
- od 8 do16 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo fafura oraz jeden utwór wylosowany.
- od 16 do 25 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo oberka oraz jeden utwór wylosowany.
- od 25 do 60 lat – Wykonawca prezentuje obowiązkowo olendra oraz jeden utwór wylosowany.
- KATEGORIA Harmonijka ustna, bez kategorii wiekowych.
Wykonawca prezentuje dwa dowolnie wybrane utwory spośród takich tańców kurpiowskich jak: oberek, trampolka, fafur, stara baba, olender, żuraw, okrąglak, powolniak, konik, kaczor.
- KATEGORIA Harmonia pedałowa 24 basy:
- Prezentowany dowolny utwór/utwory musi/muszą wywodzić się z nurtu muzyki kurpiowskiej obejmującej tradycyjne tańce kurpiowskie: oberek, trampolka, fafur, stara baba, olender, żuraw, okrąglak, powolniak, konik, kaczor.
- KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW:
- Debiutanci, występujący po raz pierwszy na przeglądzie bez ograniczeń wiekowych – harmonia pedałowa 24 basy ,następnie skrzypce;
- Wykonawcy od 8 do 16 lat – harmonia pedałowa 24 basy, następnie skrzypce;
- Wykonawcy od 16 do 25 lat – harmonia pedałowa 24 basy, następnie skrzypce;
- Wykonawcy od 25 do 60 lat – harmonia pedałowa 24 basy, następnie skrzypce;
- Wykonawcy powyżej 60 lat – harmonia pedałowa 24 basy, następnie skrzypce;
- Harmonijka ustna – bez kategorii wiekowych.
- Występy WYKONAWCÓW będzie oceniać jury powołane przez ORGANIZATORA.
- Kryteriami oceny są: zgodność repertuaru z Regulaminem, technika wykonania, muzykalność i rytmiczność.
- Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w każdej kategorii.
- Jury wytypuje dziesięciu Wykonawców z kategorii określonych w Rozdziale II ust. 2 pkt 1 lit, c,d,e i oraz ust. 2 pkt 2 lit. c,d,e, którzy wystąpią podczas Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych w Ostrołęce w roku 2021.
- PROCEDURA ZWIĄZANA Z COVID-19
- Z powodu panującej pandemii COVID-19 ORGANIZATOR jest zobowiązany przestrzegać zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Wobec powyższego HARMONOGRAM występów poszczególnych kategorii zostanie opublikowany dnia 29 WRZEŚNIA 2020 r. na stronie ORGANIZATORA
https://archiwum.ckbislelis.pl/, profilu FB oraz zostanie przesłany KAŻDEMU Z WYKONAWCÓW na adres e-mail podany w zgłoszeniu. - Na sali widowiskowej ORGANIZATORA mogą przebywać: WYKONAWCY danej kategorii, zgodnie z harmonogramem występów, osoby towarzyszące artystom, osoby trzecie wyznaczone i/lub zaproszone przez ORGANIZATORA w tym członkowie komisji konkursowej, pracownicy CK-BiS.
- Wszystkie osoby wymienione w ust 2 przed wejściem na salę widowiskową są zobowiązane podpisać OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA ZGODNIE Z ZALECENIAMI GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO PODCZAS WYSTĘPOWANIA NA TERENIE POLSKI WIRUSA SARS-CoV-2, stanowiące Załącznik Nr 2 do niniejszego Regulaminu.
- WYKONAWCA po zakończonym występie udaje się w wyznaczone miejsce na gorący posiłek, a następnie opuszcza siedzibę ORGANIZATORA.
- Ogłoszenie wyników Przeglądu zostanie opublikowane na stronie internetowej ORGANIZATORA https://archiwum.ckbislelis.pl/ oraz na jego profilu FB, DNIA 5 PAŹDZIERNIKA 2020R. około godziny 12:00.
- Środki pieniężne z tytułu nagrody/wyróżnienia/honorarium za udział w przeglądzie zostaną przekazane na rachunek WYKONAWCY wskazany w karcie zgłoszeniowej w terminie do 7 dni od dnia ogłoszenia wyników przeglądu.
- Pamiątkowe dyplomy zostaną przesłane Wykonawcom na adres wskazany w karcie zgłoszeniowej.
- Podczas koncertu obowiązują ponadto zasady opisane w załączniku do Zarządzenia Nr 6/2020 dyrektora Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie z dnia 3 czerwca 2020 roku w sprawie ustalenia procedury prowadzenia zajęć oraz organizowania imprez w Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie i związanych z tym środków ostrożności.
14. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień Regulaminu w razie zmiany przepisów prawnych lub z innej ważnej przyczyny, w szczególności jeżeli zmiana pozwoli na sprawne i zgodne z przepisami przeprowadzenie Przeglądu. OSTATECZNA INTERPRETACJA NINIEJSZEGO REGULAMINU NALEŻY DO ORGANIZATORA. - W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej w kraju, ORGANIZATOR zastrzega sobie prawo ODWOŁANIA PRZEGLĄDU W KAŻDYM CZASIE.
- PRZEGLĄD jest współfinansowany przez STAROSTWO POWIATOWE W OSTROŁĘCE.
- Z powodu panującej pandemii COVID-19 ORGANIZATOR jest zobowiązany przestrzegać zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Wobec powyższego HARMONOGRAM występów poszczególnych kategorii zostanie opublikowany dnia 29 WRZEŚNIA 2020 r. na stronie ORGANIZATORA